Site İçi SEO Nasıl Yapılır 2021 - Site İçi SEO Nedir - On Page SEO - Sayfa İçi SEO Optimizasyonu Nasıl Yapılır - Ankara SEO

Site İçi SEO Nasıl Yapılır ?

Toplam adedi 200’ü aşan SEO kriterlerinin neredeyse tamamı, site içi SEO ve site dışı SEO ana başlıkları altında birleşir. Site içi SEO sitenizin iç kısmındaki teknik detayları oluştururken, site dışı SEO ise sitenizin dış dünyaya pazarlanmasından ibarettir. Biz bu makalede site içi SEO nasıl yapılır? üzerinde duracağız. 

Site içi SEO Nasıl Yapılır? 

Öncelikle site içi SEO’nun öneminden bahsedelim. Siz her ne kadar dış SEO odaklı çalışsanız da, site içindeki detaylar SEO için yetersiz olduğu sürece işe yaramayacaktır. İşte bu nedenle, site içi SEO kriterleri baz alınarak site içi SEO’nun geliştirilmesi önemlidir. 

Tasarım 

Site içi SEO gelişiminin en önemli adımlarından biri kullandığınız tasarımdır. Kullandığınız tasarım SEO uyumlu olmayınca, üstüne yaptığınız adımlar yetersiz kalmaktadır. O nedenle, en başta SEO uyumlu bir tasarım kullanarak temiz bir başlangıç yapmak avantajdır. 

Site içi SEO nasıl yapılır? Sorusunu soran bir kişi, amacına ulaşmak için ‘’hızlı, kod yükü bakımından hafif, kullanıcı deneyimi yüksek, tasarımı modern ama bir o kadar da sade’’ tasarım kullanmalı. Böylelikle, üstüne çalışabileceği temel sağlam olacaktır. 

Makaleler

SEO uyumlu makale yazımı, site içi SEO kapsamının büyük bir bölümünü oluşturur. Sitenizin arka planı ne kadar sağlam olursa olsun, bunu kaliteli makaleler ile değerlendirmediğiniz sürece bir hiçtir. Bundan dolayı, SEO uyumlu makaleler yazmaya gereken önemi vermelisiniz. 

‘’SEO uyumlu makale nasıl yazılır?’’ aramasını yaptığınızda, karşınıza ‘’anahtar kelime yoğunluğu bakımından ideal, okunabilirlik oranı yüksek, H tagları bakımından doğru yapılandırılmış, konuyu geniş bir biçimde ele almış’’ makaleler yazmanız söylenecektir. 

Araştırmalarınıza göre uygun makaleler yazarak, site içi SEO nasıl yapılır rehberinin önemli bir adımını başarabilirsiniz. 

Site ve Sunucu Optimizasyonu 

SEO uyumlu tasarım kullanımında optimizasyonu ele almış olsak da, temaların kendi optimizasyonları yetersiz olabilir. Sizin yapmanız gereken, zaten kendi optimizasyonu ideal seviyede olan temayı daha da geliştirmek. 

Site optimizasyonunun yanı sıra, sunucu optimizasyonuna da gereken önemi vererek sunucunuzun rahat çalışmasını sağlamalısınız. Arka planda yorulan sunucu, sitenizin performansını tam olarak yansıtmasını engelleyebilir. 

Kullanıcı Deneyimi 

Kullanıcı deneyimi, dolaylı yoldan SEO üzerinde etkisi bulunan bir kriterdir. Birçok kişi tarafından pek dikkate alınmasa da, uzun vadede meyvesini yersiniz.

Kullanıcı deneyimini arttırmanız, ‘’hemen çıkma oranı, sitede kalma süresi, dönüşüm oranı, etkileşim oranı’’ gibi metrikleri lehinize arttıracağı için, SEO konusunda etkisi yadsınamaz. 

Burada yapmanız gereken, en başta kullanıcı deneyimi yüksek bir tema kullanmak. Bunun üstüne kendi işlemlerinizi entegre etmeniz daha rahat olacaktır. 

İlginizi Çekebilir: En İyi SEO Firması

Ondan sonraki adım ise kendinizi kullanıcı yerine koymanız. Sitede ne olsaydı daha rahat ederdiniz yahut ne nerede olsaydı kullanımı daha rahat olurdu? Bu soruları kendinize sorarak ona göre aksiyon almalısınız. Bütün bu adımları yaptığınızda site içi SEO nasıl yapılır sorusu ile ilgili bir merakınızın kalacağını düşünmüyoruz. 

Site İçi SEO Nedir ?

Site içi seo , arama motorlarına ait botların sayfalarınızı daha iyi anlamlandırabilmesi için yapılması gereken düzenlemelerdir.

Site İçi SEO Kapsamında Ne Vardır?

Site tasarımı, site hızı, sayfalar arası bağlantı linklemeleri, h1 h2 h3 gibi başlık düzenlemeleri vb çalışmalar vardır.

Kategori: SEO