Sitem Kaçıncı Sırada ? Site Sıra Bulucu 2021 - Google'da Kaçıncı Sıradayım - En iyi google sıra bulucu hangisi

Sitem Kaçıncı Sırada Nasıl Öğrenirim

Sitem Kaçıncı Sırada Nasıl Öğrenirim ? SEO’ya yeni başlayıp birkaç çalışmayı ardında bırakan meraklı kişiler, hemen ‘’sitem kaçıncı sırada?’’ sorusunu sormaktadırlar. Sitelerinin hangi kelimelerde hangi sırada olduğunu bilmek, onların en doğal haklarıdır. SEO konusunda genellikle yeni olduklarından, hangi kaynaklara göz atacaklarını bilmemektedirler. O nedenle, bu makaleyi onlara yardımcı olmak için kaleme alıyoruz. 

Sitem Kaçıncı Sırada ? 

 Bu sorunuzun cevabını öğrenmek için birkaç kaynak mevcut. Onları kategorilere ayırarak size sunacağız. 

Profesyonel SEO Analiz Araçları (Ahrefs, Semrush, Moz vb.) ile Site Sıra Bulucu

Bu araçlar, yurt dışında daha fazla olmak üzere oldukça popüler araçlardır. Popülerlikleri kadar fiyatları da oldukça tuzlu olan bu araçlar, sitenizin enine boyuna analizini sizlere sunar. 

Backlink analizi, en iyi sayfalar analizi, anahtar kelime analizi, iç link analizi gibi analizleri sunabilen bu araçlar, anlayacağınız üzere ‘’sitem kaçıncı sırada?’’ sorusundan fazlasına erişmenizi sağlar. 

Sitenizin kaçıncı sırada olduğu ile ilgili cevabı, bu araçların anahtar kelime analizi bölgesinde bulabilirsiniz. Buna ek olarak, kaç tane anahtar kelimenizin olduğu, hangisinin son zamanlarda artışta yahut azalışta olduğu gibi konulara da erişebilirsiniz. 

Sitem Kaçıncı Sırada : Webmaster Forumlarının Analiz Araçları  ile Site Sıra Bulucu

Sitem Kaçıncı Sırada. Ülkemizde bulunan pek çok webmaster forumunun SEO analiz kısmı bulunmaktadır. Bu kısımlardan, sitenizin genel bir analizini alabileceğiniz gibi, sıra bulucu adı altından da anahtar kelimelerinizin sırasını görebilirsiniz. 

Bazen yanıltıcı sonuçlar verebilen bu araçlar, ücretsiz olmasına karşın fena çalışmıyor diyebiliriz. Bir önceki maddedeki gibi kapsamlı SEO araçları yerine, ek sıra bulucu hakkı için farklı yöntemler izliyorlar. 

Forumlarından alabileceğiniz premium üyelik paketleri ile, ‘’sitem kaçıncı sırada?’’ sorunuzu daha fazla sorabiliyorsunuz. Kapsam olarak elbette Ahrefs gibi araçlarla kıyaslanamaz, ancak amaca yönelik olarak ideal araçlar. 

Gizli Sekmeden Kontrol 

İnternet tarayıcınızda gizli sekme kullandığınızda, çerezler ve önbelleğe alınan dosyalar gibi pek çok faktör devre dışı kalır. Yani sıra bulucunun yaptığı kontrol gibi kontrol yaparsınız. (Normal sekmeden kontrol yaptığınızda, kendi sitenizi sık sık ziyaret ettiğiniz için yanıltıcı sonuçlar oluşabilmekte) 

Yapmanız gereken, gizli sekmeden Google arama motoruna girip anahtar kelimenizi aratmanız. Daha sonra, sitenizi bulana kadar sayfalar arasında gezebilirsiniz. 

Bu yöntem daha çok, sitesi üst sıralarda bulunan kişiler için kullanışlı. Aksi halde, eğer birinin sitesi 127. Sıradaysa, bunu bulmak için 13. sayfaya gitmesi pek mantıklı bir karar olmayacaktır. 

BONUS: Sitenizin Sıralamalarını Nasıl Arttırabilirsiniz? 

Sitenizin kaçıncı sırada olduğunu nasıl öğrenebileceğinizi anlattıktan sonra, size sıralamalarınızı arttırmak için birkaç yöntem söyleyelim: 

  • Site içi SEO nasıl yapılır konusunu araştırarak site içi SEO eksiklerinizi giderin. 
  • Site dışı SEO konusuna da önem vererek, sitenizi dış dünyaya pazarlamanın yollarını arayın. 
  • Sosyal medyaya ve SEO uyumlu makale yazımına önem gösterin. 
  • Sitenizin optimizasyonunun tam olduğuna ve sunucunuzun sorunsuz çalıştığından emin olun. 

Bu teknikler ve fazlasını uygulayarak, ‘’sitem kaçıncı sırada?’’ diye sorguladığınız kelime sıralarının, yüzünüzü güldürmesini sağlayabilirsiniz. 

Sıra Bulucu Nedir ?

Sıra bulucu websitenizin herhangi bir anahtar kelimede googleda kaçıncı sırada olduğunu takip eden yazılımdır.

Sitem Kaçıncı Sırada ?

Kelimenizin googleda kaçıncı sırada olduğunu ahrefs, semrush, search console, wincher gibi araçlarla takip edebilirsiniz.

Google’da Kaçıncı Sıradayım

Bahsettiğimiz anahtar kelime takip araçları ile websitenizin googleda kaçıncı sırada olduğunu takip edebilirsiniz.

Kategori: SEO